Tel. 577 900 958, tit@dukla.pl, ul. 3 Maja 1, Dukla

Nie można wyświetlić obrazka Nie można wyświetlić obrazka Nie można wyświetlić obrazka
Nie można wyświetlić obrazka Nie można wyświetlić obrazka Nie można wyświetlić obrazka Nie można wyświetlić obrazka Nie można wyświetlić obrazka Nie można wyświetlić obrazka Nie można wyświetlić obrazka

Transgraniczna informacja turystyczna w Dukli

na 20. Międzynarodowych Targach Turystyki w Opolu „W Stronę Słońca”

Gmina Dukla uczestniczyła w 20. Międzynarodowych Targach Turystyki „W stronę słońca” w Opolu w dniach 20-22 maja 2022 roku. Promowaliśmy Gminę Dukla, okolice i województwo podkarpackie. Największe zainteresowanie miała oferta aktywnego wypoczynku – szlaki rowerowe, historia terenu, II wojna światowa (operacja karpacko-dukielska), piękna przyroda, kuchnia dukielska i rękodzieło artystyczne. Przygotowane materiały promocyjne rozeszły się prawie w 100%. Za innowacyjną prezentację poprzez gogle VR oraz internetowe wycieczki otrzymaliśmy Wyróżnienie.

Podczas trzydniowej imprezy wielbiciele podróży mieli w czym wybierać. Do wyjazdów w Polskę zachęcało Mazowsze, Lubelszczyzna, Małopolska, Kielce, Bydgoszcz, flisacy pienińscy, podziemne miasto Osówka, uzdrowiska kłodzkie, hotele z Dolnego Śląska, Podkarpacie (Gmina Dukla), a także goście z zagranicy, m.in. z Czech, Niemiec, Włoch, Gran Canaria, gościnnie wystąpiło miasto partnerskie Opola Iwano- Frankowsk. Również smakosze mieli sporo ofert. Atrakcje nadmorskie prezentowała Darłowska Lokalna Organizacja Turystyczna, która częstowała także gości targów wędzonymi na miejscu rybami – łososiem, makrelą i śledziami, Iwano –Frankowsk pysznymi pierogami ukraińskimi. Smakołyków na targach turystycznych było znacznie więcej, bo podróże to także lokalna kuchnia. W weekend na Rynku stanęły mobilne kuchnie, były pokazy i degustacja. W nowej odsłonie zaprezentowała się  kuchnia śląska. Przedsmak tego, co nas może spotkać we Włoszech, dają zakupy na wielkim stoisku smakołyków z różnych regionów Półwyspu Apenińskiego -wędlin, serów, oliwek i słodkości. Targi reklamowała związana z Opolem aktorka Barbara Kurdej-Szatan. Do wyjazdów w słoneczne strony świata zachęcali także podróżnicy i blogerzy. Magdaleny Adamczyk przybliżyła uroki Gran Canarii. Wakacje wcale nie muszą być jednak dalekie, egzotyczne i drogie, żeby były udane. Coraz bardziej popularną alternatywą jest wypoczynek na wsi, o czym przekonuje oferta Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej i Gminy Dukla, która zapraszała do wypoczynku w gospodarstwach agroturystycznych Beskidu Niskiego.

Organizatorem 20. Międzynarodowych Targów Turystyki „W stronę Słońca” jest Agencja Reklamowa „Profil” z Opola, Współorganizatorami jest Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Urząd Miasta Opole i Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna w Opolu.

autor: Krystyna Boczar-Różewicz

Copyright TIT Dukla 2016 design byEmka-Studio Emka-Studio