Ścieżka “Droga do zdrowia” rozpoczyna się przy obiektach MOSiR Dukla, zlokalizowanych przy ul. Armii Krajowej. W ofercie MOSiR Dukla można skorzystać z wielu form aktywnego spędzania wolnego czasu:

boisko do piłki nożnej,

boisko do koszykówki, a zimą lodowisko

korty tenisowe,

plac zabaw z drewnianymi urządzeniami do ćwiczeń,

tyrolka,

boisko do piłki plażowej,

pumptrack,

hala sportowa,

siłownia,

sauna.

Dalej ścieżka wiedzie do węzła z żółtym szlakiem pieszym Dukla-Chyrowa (Główny Szlak Beskidzki) w kierunku tzw. “Trójkąta”. Kolejny przystanek znajduje się po prawej stronie drogi szutrowej. “Siłownia pod chmurką” jest wyposażona w sześć urządzeń do ćwiczeń, które dostosowane są do pracy nad różnymi partiami ciała. Aby dotrzeć do ostatniego punktu na ścieżce, należy kierować się żółtym szlakiem prowadzącym betonowymi płytami w górę.

Po prawej stronie dróżka odbija na polanę, na której znajdują się następujące elementy:

  1. Ścieżka zdrowia, na której znajdują się drewniane urządzenia do ćwiczeń;
  2. Kącik edukacyjny, w którym można dowiedzieć się o atrakcjach turystycznych gminy Dukla, o osobliwościach przyrodniczych i najczęściej występujących grzybach i drzewach w Beskidzie Dukielskim;
  3. Punkt wypoczynkowy, na który składają się altana i ognisko;
  4. Podest widokowy, z którego można podziwiać panoramę Dukli.
Schemat miejsca rekreacyjno-wypoczynkowego Chyczki

Ścieżka ma na celu upowszechnianie zdrowego trybu życia i aktywnej formy spędzania wolnego czasu zarówno młodych jak i starszych mieszkańców i turystów. Dodatkowo realizacja projektu przy żółtym szlaku pieszym uatrakcyjnia go, jak również daje schronienie turystom w razie załamania pogody. Miejsce wypoczynkowe na łonie natury z dala od ruchliwej ulicy, spełnia również funkcję edukacyjną.

Zapraszamy mieszkańców i turystów do aktywnego wypoczynku na “Drodze do zdrowia”!

Comments are closed.