Na ogólnopolskiej antenie TVP3 rusza wakacyjny program – „Lato w regionach”. Dziennikarze z oddziałów TVP będą pokazywać najbardziej atrakcyjne turystycznie miejsca w Polsce i relacjonować najciekawsze imprezy plenerowe. Inauguracyjny program promujący emitowany 18 czerwca przygotowuje TVP3 Rzeszów. Następnego dnia wozy transmisyjne staną na rynku w Dukli.

Programy z cyklu „Lato w regionach”: emitowane będą w wakacyjne soboty i niedziele. Kilka razy dziennie widzowie będą mogli obejrzeć relacje „na żywo” lub wcześniej przygotowane programy z rożnych miejsc Polski. Na początek, 18 czerwca w trzech „wejściach” o godz. 12.35, 13.20 i 16.30 promowane będzie Podkarpackie.

– Z naszymi gośćmi będziemy rozmawiać o tym, w jaki sposób można dotrzeć na Podkarpacie, co warto zwiedzić, gdzie spędzić urlop w sposób aktywny, jakie imprezy i koncerty koniecznie trzeba zobaczyć i gdzie można popróbować regionalnego jadła – mówi Marcin Pawlak, autor podkarpackich odcinków „Lata w regionach”.

W niedzielę, 19 czerwca „Lato w regionach” pozostanie w południowo-wschodniej Polsce i odwiedzi Duklę – historyczne miasteczko, malowniczo położone u podnóża Góry Cergowa w Beskidzie Niskim. Na dukielskim rynku, gdzie odbywać się będzie impreza sobótkowa, stanie także miasteczko telewizyjne z wozami transmisyjnymi i namiotami promocyjnymi.
Zaproszeni do plenerowego studia goście opowiedzą o historii, kulturze i tradycjach miasta oraz jego okolic. Pokażemy miejsca związane z kultem św. Jana z Dukli i przypomnimy, że Dukla przed wiekami była jedną z najwspanialszych rezydencji magnackich w Polsce. Odwiedzimy pobliską Dolinę Śmierci, gdzie podczas II wojny światowej doszło do jednej z największych bitew pancernych i zajrzymy do Muzeum Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej. Dowiemy się także jak aktywnie spędzić czas na beskidzkich szlakach rowerowych, jakie atrakcje przyrodnicze czekają na turystów i jakich potraw regionalnych można tu posmakować.
Postaramy się udowodnić, że ZIEMIA DUKIELSKA jest doskonałym miejscem na letni wypoczynek.
Relacje z Dukli w ogólnopolskim paśmie TVP3 i na regionalnej antenie TVP3 Rzeszów w niedzielę, 19 czerwca o godz. 9:45, 11:50, 12:40, 19.40, 20.30 i 21.00.
W sobotę o godzinie 10.50 i 19.00 zostanie także wyemitowany film „DUKLA – WROTA KARPAT”.

Comments are closed.