W dniach 22-24 marca 2024 Gmina Dukla uczestniczyła w  Międzynarodowych Targach Turystyki i Czasu Wolnego Wrocław 2024. Targi odbywały się na Tarczyński Arena Wrocław. Uczestniczyło w nich ponad 200 wystawców, w tym 36 z zagranicy,  z 13 krajów między innymi z: Chorwacji z regionu Kvarner, Brandenburgii, Republiki Czeskiej, Saksonii, Norwegii, Szkocji,  a nawet Kuby. Polska była reprezentowana przez urzędy marszałkowskie z województwa lubuskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego, warmińsko-mazurskiego, które promowały swoje regiony. Stoisko gminy Dukla było jedynym reprezentującym województwo podkarpackie.

Z destynacji zagranicznych bardzo ciekawa była Szkocja i Norwegia.

Stoiska targowe ulokowane były na Tarczyński Arena, na wrocławskim stadionie. W oficjalnej inauguracji targów wzięli udział Przemysław Bandura – prezes MTT, Krzysztof Maj – członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego odpowiedzialny za turystykę, goście z Saksonii i Brandenburgii.

Gmina Dukla promowała swoje atrakcje turystyczne, turystykę aktywną, dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze, a także bazę noclegową i gastronomiczną na stoisku: GMINA DUKLA – BESKID NISKI. Na stoisku można było się również dowiedzieć o możliwościach spędzenia wolnego czasu w gminie Dukla i okolicy. Największym zainteresowaniem cieszyły się w tym roku historia regionu, szlaki rowerowe, aktywne spędzanie czasu wolnego, turystyka piesza, a także kultura łemkowska. Odwiedzających targi było zdecydowanie więcej w porównaniu do targów z 2023 roku. Podczas targów odbywały się liczne konferencje prasowe, dyskusje, spotkania z przewodnikami sudeckimi. Na miłośników regionalnych przysmaków czekała Strefa Produktów Regionalnych, gdzie można było skosztować tradycyjnych potraw i zakupić rzemieślnicze wyroby.

Krystyna Boczar-Różewicz

Comments are closed.