Dzieci z przedszkola i szkoły w Iwli przez ostatnie dwa miesiące miały okazję uczestniczyć w serii edukacyjnych lekcji o Gminie Dukla, które zostały przeprowadzone przez pracownika z Transgranicznej Informacji Turystycznej w Dukli.

W lekcjach uczestniczyły grupy z dukielskiego przedszkola: Tygryski, Żabki, Biedronki i Jeżyki.

Przedszkolaki miały okazję zwiedzić wirtualnie na goglach VR Gminę Duklę oraz sąsiedni Svidnik. Wirtualny spacer zawsze wzbudza wiele emocji i radości. Ponadto Dzieci miały możliwość poznania najważniejszych zabytków, szlaków turystycznych i atrakcji, a także poznania Marii Amalii z Bruhlów Mniszchowej. Lekcje odbywały się również w biurze Transgranicznej Informacji Turystycznej, gdzie przedszkolaki obejrzały film promocyjny o Gminie Dukla, który wzbudził w nich wiele ciekawości i entuzjazmu, przeglądnęły mapy, ulotki i pamiątki. Podziwiały piękne prace rękodzielników, kolorowe pocztówki oraz zdjęcia lokalnych fotografów ukazujące uroki naszej gminy. Lekcje miały na celu lepsze poznanie swojej najbliższej okolicy.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Operacji Karpacko-Dukielskiej w Iwli również mieli okazję uczestniczyć w lekcji o Dukli i okolicy, która obejmowała wirtualne zwiedzanie Gminy Dukla i Svidnika. Dzięki nowoczesnym technologiom, dzieci mogły zanurzyć się w historię i kulturę regionu, oglądając filmy i zdjęcia przedstawiające najpiękniejsze zakątki Beskidu Dukielskiego.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Pań Pauliny, Agnieszki, Ali, Ani, Małgosi i Sylwii z przedszkola oraz Pani Ani ze szkoły w Iwli za zaproszenie na te edukacyjne lekcje oraz za możliwość zaprezentowania wirtualnej wycieczki. Jesteśmy również wdzięczni za wizytę dzieciaków w naszym biurze oraz za naszą wizytę w przedszkolu, a w szczególności za piękne laurki i bukiety łąkowych kwiatów  – to był niezapomniany czas pełen wrażeń!

Rodziców zapraszamy na dłuższy spacer VR po Dukli i Svidniku do Transgranicznej Informacji Turystycznej w Dukli od wtorku do soboty w godzinach 8.00-16.00, ale także na stronie www.360.dukla.pl. Po wirtualnej wycieczce zachęcamy do rodzinnego eksplorowania wszystkich zakątków i szlaków Beskidu Dukielskiego w rzeczywistości.

Dzięki takim inicjatywom, dzieci mogą lepiej poznawać swoją małą ojczyznę, jej historię i kulturę, co z pewnością wzbogaca ich edukację i rozwija zainteresowania.

Comments are closed.