Tel. 577 900 958, tit@dukla.pl, ul. 3 Maja 1, Dukla

Nie można wyświetlić obrazka Nie można wyświetlić obrazka Nie można wyświetlić obrazka
Nie można wyświetlić obrazka Nie można wyświetlić obrazka Nie można wyświetlić obrazka Nie można wyświetlić obrazka Nie można wyświetlić obrazka Nie można wyświetlić obrazka Nie można wyświetlić obrazka

Transgraniczna informacja turystyczna w Dukli

Andrzejki 2021 w Krainie Rysia, czyli Festiwal Wielu Kultur II edycja odbędą się 27 listopada 2021 r. od godz. 19.00 w Browarze Dukla (Cergowa 309).

W sobotę w Dukli będziemy mogli zanurzyć się w niesamowitych dźwiękach karpackiej muzyki folkowej.

3 koncerty, 3 zespoły, niesamowita energia:
🎶 Kriva Drina,
🎶 UKOJA,
🎶 PotOCK.

A oto informacje o zespołach które zagrają:


PotOCK

Porywające zderzenie muzyki rockowej z ludowymi tekstami, połączenie nieoczywistego brzmienia
i innowacyjnych aranżacji tradycyjnych melodii karpackich. Zespół swobodnie i spontanicznie, bawiąc się dźwiękiem i łącząc style porywa słuchaczy w podróż po polskich, rumuńskich, węgierskich oraz słowackich halach i polanach. Niesamowity skład spod Babiej Góry tworzy folkowo – rockową ucztę muzyczną, która na długo pozostanie w Waszej pamięci. Pięć góralskich kobiecych wokali w połączeniu z mocnym brzmieniem gitar, basu i perkusji to coś, czemu nie można się oprzeć.

kanał na yt: https://www.youtube.com/watch?v=zUE2qCgw3LI


Kriva Drina

Muzyka Kriva Drina oddaje różne odcienie słowiańskiej duszy. Karpacka melancholia połączona z gorącymi brzmieniami południa, a nieparzyste rytmy z rakiją. Inspiracją są m.in. tradycyjna pieśń serbska, bośniacki sevdah i bałkański wielogłos.

kanał na yt: https://www.youtube.com/…/UCcjoL9BMriMmuB5BUNQ…/featured


Ukoja

Podczas koncertu zabrzmią autorskie utwory oraz oryginalne opracowania najpiękniejszych ludowych pieśni węgierskich, bułgarskich i serbskich i łemkowskich.
UKOJA to spotkanie skrajnie różnych osobowości, których połączyła miłość do muzyki etno, folk, klezmerskiej, słowiańskiej i bałkańskiej. Utwory, które napisała wokalistka zespołu – Karolina Patla, powstały z potrzeby serca, są wylanymi na kartkę papieru nutowego wspomnieniami o wielkim ładunku emocjonalnym, często opierając się o symbolizm.

kanał na yt:
https://www.youtube.com/channel/UCkJ8u9PCxj-aLBM6ATMU7YQ


Bilety do nabycia:
http://browardukla.pl/kategoria-produktu/bilety/
przedsprzedaż 50 zł
w dniu koncertu 70 zł.

Copyright TIT Dukla 2016 design byEmka-Studio Emka-Studio