Zakończyła się realizacja projektu pn. „Adaptacja pomieszczeń w zabytkowej kamienicy na Informację Turystyczną”. Biuro TIT od 16 lat znajduje się na pierwszym piętrze nad poczekalnią autobusową. W tym roku informacja turystyczna zostanie przeniesiona do nowej siedziby, tj. do zabytkowej kamienicy przy ulicy 3 Maja.

17 czerwca zakończyły się roboty-remontowo budowlane. Połączone zostały sąsiadujące ze sobą dwa lokale. W większym pomieszczeniu powstanie biuro obsługi turysty z kafejką internetową, natomiast w mniejszym będzie znajdowało się pomieszczenie sanitarno-socjalne, magazyn na materiały promocyjne, a także przechowywania bagażu. W większym pomieszczeniu odsłonięto i wyeksponowano fragmenty ścian, które ukazują materiał z jakiego zbudowana jest kamienica.

Ponadto zakupiono 3 laptopy: 2 do kafejki internetowej oraz dla pracownika, smart TV, na którym będą w biurze wyświetlane filmy promocyjne, aparat fotograficzny z dwoma obiektywami. Na elewacji poczekalni autobusowej zamontowany został infokiosk, na którym oprócz wyszukania turystycznych informacji, turysta będzie mógł zwiedzić wirtualnie ścieżkę historyczno-przyrodniczą „Po Dukli” (www.360.dukla.pl), a także zobaczyć filmiki promocyjne, jak również planowane wydarzenia kulturalne i sportowe. Do zaplecza sanitarno-socjalnego zakupiono kuchenkę mikrofalową oraz lodówkę.

Projekt pn.: „Adaptacja pomieszczeń w zabytkowej kamienicy na Informację Turystyczną” zrealizowany został przez Gminę Dukla, w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego programem w zakresie „Rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej”, Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Dofinansowanie zostało pozyskane poprzez LGD Kraina Nafty

Wartość całego projektu wynosi 131 978,42 zł, w tym dofinansowanie 68 274,00 zł.

Zapraszamy Państwa na otwarcie nowej siedziby Transgranicznej Informacji Turystycznej w Dukli. Datę otwarcia podamy już wkrótce.

Comments are closed.