Andrzejki 2021 w Krainie Rysia, czyli Festiwal Wielu Kultur II edycja odbędą się 27 listopada 2021 r. od godz. 19.00 w Browarze Dukla (Cergowa 309).

W sobotę w Dukli będziemy mogli zanurzyć się w niesamowitych dźwiękach karpackiej muzyki folkowej.

3 koncerty, 3 zespoły, niesamowita energia:
🎶 Kriva Drina,
🎶 UKOJA,
🎶 PotOCK.

A oto informacje o zespołach które zagrają:


PotOCK

Porywające zderzenie muzyki rockowej z ludowymi tekstami, połączenie nieoczywistego brzmienia
i innowacyjnych aranżacji tradycyjnych melodii karpackich. Zespół swobodnie i spontanicznie, bawiąc się dźwiękiem i łącząc style porywa słuchaczy w podróż po polskich, rumuńskich, węgierskich oraz słowackich halach i polanach. Niesamowity skład spod Babiej Góry tworzy folkowo – rockową ucztę muzyczną, która na długo pozostanie w Waszej pamięci. Pięć góralskich kobiecych wokali w połączeniu z mocnym brzmieniem gitar, basu i perkusji to coś, czemu nie można się oprzeć.

kanał na yt: https://www.youtube.com/watch?v=zUE2qCgw3LI


Kriva Drina

Muzyka Kriva Drina oddaje różne odcienie słowiańskiej duszy. Karpacka melancholia połączona z gorącymi brzmieniami południa, a nieparzyste rytmy z rakiją. Inspiracją są m.in. tradycyjna pieśń serbska, bośniacki sevdah i bałkański wielogłos.

kanał na yt: https://www.youtube.com/…/UCcjoL9BMriMmuB5BUNQ…/featured


Ukoja

Podczas koncertu zabrzmią autorskie utwory oraz oryginalne opracowania najpiękniejszych ludowych pieśni węgierskich, bułgarskich i serbskich i łemkowskich.
UKOJA to spotkanie skrajnie różnych osobowości, których połączyła miłość do muzyki etno, folk, klezmerskiej, słowiańskiej i bałkańskiej. Utwory, które napisała wokalistka zespołu – Karolina Patla, powstały z potrzeby serca, są wylanymi na kartkę papieru nutowego wspomnieniami o wielkim ładunku emocjonalnym, często opierając się o symbolizm.

kanał na yt:
https://www.youtube.com/channel/UCkJ8u9PCxj-aLBM6ATMU7YQ


Bilety do nabycia:
http://browardukla.pl/kategoria-produktu/bilety/
przedsprzedaż 50 zł
w dniu koncertu 70 zł.

Comments are closed.