Muzeum Historyczne- Pałac w Dukli  zaprasza na prelekcję Jana Gancarskiego dotyczącą znaczenia Przełęczy Dukielskiej w pradziejach. Prelekcja odbędzie się w czwartek 19 października 2017 roku o godz. 17:00.

0 komentarzy

KAPLICZKI I KAMIENIARKA OKOLIC RYMANOWA

Galeria Sztuki w Rymanowie Zdroju zaprasza 11 października o godz. 19.00 na spotkanie z przewodnikiem turystycznym Janem Tomkiewiczem. Tematem prelekcji będą „Kapliczki i kamieniarka okolic Rymanowa”. Wstęp wolny. Zapraszamy.

0 komentarzy

TO TYLKO WODA

Serdecznie zapraszamy na premierę tomiku poezji Konrada Sikory pt.: „TO TYLKO WODA”. Poezji towarzyszyć będzie muzyka fortepianowa. Zagra Dominika Sikora. 3 października 2017 roku, godzina 17:00.

0 komentarzy

PISANIE IKON

Ośrodek Kultury w Dukli zaprasza chętnych do rozpoczęcia przygody związanej ze sztuką pisania ikon. Warsztaty rozpoczną się 29 września 2017 r. i będą trwać 2 dni. Poprowadzi je instruktor słowacki.  Ilość miejsc ograniczona, a zapisu można dokonać pod numerem telefonu: (13) 43 30 025.

0 komentarzy

„DZIENNIK UCIEKINIERA”

Zapraszamy na spotkanie promujące wydanie książki ‚Dziennik uciekiniera” autorstwa Pani Joanny Sarneckiej. Spotkanie odbędzie się  22 września 2017 r. o godzinie 18.00 w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej w Dukli.

0 komentarzy

SZLAK KULTURY WOŁOSKIEJ

W ramach zadania Spotkania na Wołoskim Szlaku w dniach 16-17 września 2017 roku w Osławicy i Daliowej k. Jaślisk odbędzie się impreza pn. „Wołoska Koliba – Folkowe spotkania na pasterskim szlaku”, na którą serdecznie zapraszamy.  

0 komentarzy

V Rajd Rowerowy „OIKOUMENE”

Zapraszamy 16 września 2017 r. na V Rajd Rowerowy „OIKOUMENE” organizowany przez Parafię Polskokatolicką w Łękach Dukielskich. Rajd zorganizowany w roku, w którym przypada 120. rocznica powstania Polskiego Narodowego Kościoła Katolickiego w USA. Ma na celu uczczenie pamięci ofiar II wojny światowej, należących do rożnych kościołów i religii. REGULAMIN V Rajdu 2017

0 komentarzy

III PODKARPACKIE POKAZY LOTNICZE

Już 2 września 2017 r. w imieniu Władysława Ortyla – Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Piotra Przytockiego – Prezydenta Miasta Krosna serdecznie zapraszamy do udziału w III Podkarpackich Pokazach Lotniczych w Krośnie.   W ramach imprezy planowany jest udział znanych Grup Akrobacyjnych tj. Biało-Czerwone Iskry, Grupa Akrobacyjna Żelazny, Firebirds, Cellfast Flying Team, Royal Star Aero Mielec,… Continue reading

0 komentarzy

SZTUKA KOCHANIA – projekcja filmu

  Wszystkich miłośników dobrego kina jak i tych, którzy po prostu chcą obejrzeć „dobry” film zapraszamy na projekcję filmu Sztuka kochnia w reżyserii Marii Sadowskiej. Po wyświetleniu, spotkanie z Magdaleną Boczarską, odtwórczynią jednej z głównych ról. Wszystko to 26 sierpnia br. w sali kinowej w Dukli, godz. 18.00.

0 komentarzy

DOŻYNKI GMINNE W TYLAWIE

W najbliższy wtorek, tj. 15 sierpnia br. w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryji Panny i jednocześnie Święto Wojska Polskiego zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w uroczystościach dożynkowych, które odbędą się w tym roku w Tylawie. 

0 komentarzy